Welcome   The Club   What's New   Calendar   Show results   The Bulldog   Breeders   Stud dogs   Files   Gallery   Links     
Breeders





,


 
Bakeapplebeach
Kira Mörsky
040-6577331
Muuraisrannantie 70, 72100 Karttula
kira @ tarravimma.fi
bakeapplebeach.breeder.fi/
 
Black Currant's
Heli Akce
0504330308,044-5801581
Konttuurikuja 2-4 b 18, 90800 Oulu
heli.mahlakaarto@gmail.com
www.blackcurrants.fi
 
Bridgeways
Sari ja Janne Sillantie
0405799795
Ututie 4, 33400 Tampere
bridgewaysbulldogs@gmail.com
www.bridgeways.fi
 
Buliwari
Mrs P. Ääripää

, Jäppilä
aaripaa@buliwari-bulldogs.fi
www.buliwari-bulldogs.fi
 
Bull Äxions
Eija Tuononen
040 52 88 981
, 83500 Outokumpu
e.tuononen@luukku.com
www.bullaxions.fi
 
Bullmalaisen
Maria Wickstrand

Lautatarhantie 12, 42220 Kaipola
maria.wickstrand@gmail.com

 
Bullsour
Marko Tuominiemi
0505471144
Pinolaaksonkatu 5, 60320 Seinäjoki
bullsour@bullsour.fi
www.bullsour.fi
 
Couchmaster Bulls
Kirsi Lipponen
0503466008
, Nurmes
kirsi.lipponen@luukku.com
www.couchmaster-bulls.fi
 
Dietro Santo
Johanna Kondelin
050 345 9705
Vanhatalontie 7, 15460 Mäkelä
johanna.kondelin@phnet.fi

 
Fairybulls
Kirsi Pinola
+358456724861
Juolukkatie 4, 91900 Oulu / Liminka
kirsi.pinola@gmail.com
fairybulls.com/
 
Fallexen
Aila Kylliäinen
0407360521
Matinkatu 6, 29200 Harjavalta

kennelfallexen.com/
 
Flatty Face's
Sari Neuvonen

Pahakalantie 13, 83430 Käsämä
neuvonensari@hotmail.com
http://www.flattyfaces.fi/
 
Glamorosas
Larissa Varis
044 524 1181
, Helsinki
bullariina-@suomi24.fi

 
Hölkynkölkyn
Anu Saalasti
050 595 9292
Marjokankaantie 23, 47400 Kausala
saalastia@gmail.com
http://www.holkynkolkyn.fi/
 
Melkien
Minna Blom
046-9006517
Veikontie 12 B, 46900 Inkeroinen
melkien@luukku.com
melkien.blogspot.fi
 
Merdiorix
Merja Hakala
0400706125
, Vantaa
merdiorix@gmail.com

 
Mirage Rouge
Mira Johnhem
040 5422 755
, Espoo
mira.johnhem@kolumbus.fi
www.miragerouge.com
 
Mustharin
Kirsi Pitkänen
0500455989
, Tuusula
mustharin@gmail.com
www.mustharin.fi
 
Möwens
Tanja & Harri Reimari
0407785078
, Heinola
mowbul@gmail.com
www.mowensbulldogs.com
 
Noble Ox
Petri Liimatainen
0409011914
Arosuontie 138, 21360 Lieto As.
petri@nobleox.fi
nobleox.fi
 
OnMyside's
Riikka Sivula
040 548 0459
Purotie4, 19370 Nuoramoinen
onmysides.bulldogs@gmail.com
www.onmysides.com
 
Pinebulls
Marjaana & Aki Kosonen
0505440333
Uitontie 100, 32200 Loimaa
pinebulls@pinebulls.fi
www.pinebulls.fi
 
Realdream's
Sanna Makkonen
040 594 6686
Tilanhoitajankaari 8 D 71, 00790 Helsinki
realdreamsbulldogs@gmail.com

 
Riverside Gremlin's
Tiina Paunimo ja Jarmo Lehtonen
0500137424
Sommelotie 2 B 10, 80260 Joensuu
tiinapaunimo@gmail.com
www.riversidegremlins.fi
 
Swanky Soulmate
Marjo Sneck
0503612791
,


 
Targrave
Hanna ja Juha Salin
0442584887 (Hanna) 0400911066 (Juha)
Korvenojantie 36, 12600 Läyliäinen
hanna.salin@pp.inet.fi
www.targrave.com
 
Tuhtilan
Kirsi Orpana
0407151917
Uittamontie 6 H 37, 00940 Helsinki
kirsibox@gmail.com
www.saunalahti.fi/kirsorpa/index.html
 
Wheelback's
Pasi Apajalahti & Liisa Suoninen
050 427 2305 (Pasi), 050 320 3897 (Liisa)
Kuuterseläntie 3 F, 02130 Espoo
wheelbacks@kolumbus.fi
www.wheelbacks.com
 
Wullbes
Tia-Mari Lahti & Jaana Lohela

, 07190 Halkia
kennelwullbes@gmail.com

 
Young-King
Riina Turunen
0405790150
Puistolantie 18, 71570 Syvänniemi
riina.turunen@kyea.com
www.young-king.com
 


02.11.2017 - Noble Ox
Newborn puppies.








    Sivujen © Suomen Englanninbulldoggiyhdistys SEBY ry.      Sivujen ylläpito